вівторок, 16 жовтня 2018 р.

f85283d4e033c1702fce016e6add2efe XL

          У сучасному світі торгівля людьми є одним з найбільш масових порушень прав і свобод людини. 
Часто люди ризикують і влаштовуються на роботу за кордон через можливість заробити великі гроші. Для того, щоб вберегти себе і потрапити на офіційну роботу з хорошими умовами праці, потрібно знати декілька правил.
1. Не вірте рекламі фірми, яка не відповідає вимогам законодавства України (не вказує повної назви фірми, її адреси, номеру ліцензії та органу ліцензування, що її видав). Торгівці людьми можуть ввести Вас в оману, використовуючи:
-різноманітні фірми-посередники з працевлаштування за кордоном;
-туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомства, агенції шоу –бізнесу.
- оголошення, рекламу в ЗМІ та Інтернеті
-незнайомих людей, а часом навіть родичів, друзів, сусідів, знайомих.
2. Не ведіть переговори про навчання, працевлаштування чи шлюб наодинці загентом.Запросіть взяти участь у переговорах довірену особу – це може бути ваш юрист чи близька людина.
         3. Перевірте, чи має фірма ліцензію на надання відповідних послуг (навчання, працевлаштування за кордоном). Таку інформацію Ви можете отримати в  Державному центрі зайнятості Міністерства праці та за безкоштовнимицілодобовим телефоном 527 з номерів life:), Київcтар та МТС.
4. Зв’яжіться з Посольством країни, куди Ви плануєте подорож та дізнайтесь про правила щодо працевлаштування або навчання  іноземців.
5. Особисто оформлюйте пакет документів та самі сплачуйте за послуги. Це не дасть можливості торгівцям людьми втягнути вас у боргову залежність або вчинити злочин стосовно інших осіб за вашими документами. Не користуйтеся послугами незнайомих осіб, які пропонують вам допомогу в оформленні виїзних документів, продовженні терміну перебування на території іноземної держави.
Майте на увазі:
-термін перебування  у іноземній країні зазначено у візі.
- туристична чи гостьова віза не дають право на легальне працевлаштування,це незаконно.
- ви можете стикнутися з нелегальним становищем, експлуатацією та принизливою депортацією із країни.
-обов’язково укладайте відповідний контракт, складений зрозумілою для Вас мовою у двох примірниках, один з яких залишається у вас.
-ніколи нікому у жодному разі не віддавайте свої ідентифікаційні документи крім офіційних службовців.
- обов’язково залиште рідним ксерокопію свого паспорта громадянина України, закордонного паспорта, візи, контракту про навчання чи працевлаштування, свідоцтва про народження, проїзних документів та нещодавно зроблені фотографії, а також повідомте їм телефонні номери свого роботодавця, своїх друзів за кордоном, консульства (посольства) України та місця потенційного проживання.
-візьміть за правило постійно телефонувати рідним у домовлений день та час.Заздалегідь домовтесь з рідними про «кодове слово» у розмові, на випадок, якщо ви не зможете вільно розмовляти по телефону, перебуваючи під чиїмось наглядом.
-зробіть та тримайте при собі копії національного та закордонного паспортів. Це значно спростить процедуру відновлення документів для повернення в Україну.
-не ставте себе в залежне положення, приймаючи подарунки або позичаючи гроші.
Якщо Ви опинилися у скрутному становищі за межами України, звертайтеся по допомогу до:
-         Посольства або Консульства України у країні Вашого перебування, де Вам допоможуть отримати документи, що засвідчують Вашу особу, і повернутися на Батьківщину.
-         Національного товариства Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, де Вам можуть надати можливість відновити зв’язок з рідними та повідомити їм про своє скрутне становище.
-         Міжнародних, громадських, благодійних організацій, де Ви також зможете отримати допомогу та підтримку.
-         Заздалегідь підготуйте та тримайте при собі перелік організацій, із зазначенням адреси та номерів телефонів, що працюють у сфері протидії торгівлі людьми.
Похожее изображение


Законодавча база та захист...

Немає коментарів:

Дописати коментар

  Анкетування "Я та булінг", спрямоване на виявлення обізнаності учнів, щодо проблеми шкільного насильства, та чи стикалися учні з...