пʼятницю, 11 грудня 2020 р.

Чат-бот «СтопНаркотик» від фахівців ХНУВС лише за тиждень заблокував 10 наркокрамниць.

Зі стрімким розвитком інформаційних технологій та використанням кіберпростору у всіх сферах суспільного життя, нажаль, розповсюдження наркотичних засобів здебільшого здійснюється за допомогою мережі Інтернет та месенджерів.

Розвиток месенджерів з можливістю шифрування даних користувачів призвів до того, що за останні декілька років роздрібний продаж наркотиків майже повністю перейшов у цифровий формат. Кожне нове оновлення таких месенджерів ускладнює роботу правоохоронних органів за рахунок використання новітніх методів шифрування інформації та підвищення рівня анонімності учасників спілкування. Найбільш популярним месенджером серед роздрібних наркоторговців є Telegram.

Для розв’язання цієї проблеми було проведено накопичення та класифікацію інформації щодо використання наркоторговцями можливостей мережі Інтернет та месенджерів, що використовуються з метою пошуку нових клієнтів та розповсюдження наркотичних засобів, а також створено відповідну аналітичну підсистему. Реалізація цього завдання дозволить правоохоронним органам більш ефективно протидіяти правопорушенням та виконувати інші завдання, які виникають під час оперативно-службової діяльності, зокрема концентрувати увагу патрульної поліції на місцях можливого розташування так званих «кладів» – прихованих місць збереження та передачі «клієнтам» наркотичних засобів.

Групою фахівців та курсантів факультету № 4 (кіберполіції) Харківського національного університету внутрішніх справ під керівництвом декана факультету підполковника поліції В’ячеслава Маркова у рамках проекту «MRIYA» створено чат-бот «СтопНаркотик», призначений для блокування Інтернет-ресурсів з продажу наркотичних засобів з використанням месенджеру Telegram.

З його допомогою всі користувачі месенджеру зможуть блокувати Інтернет-магазини, які продають наркотичні засоби, шляхом надсилання звернення-скарги до адміністрації Telegram з відомостями про акаунт, з якого здійснюється наркоспам.

Telegram чат-бот «СтопНаркотик» був презентований громаді міста Харкова 19 вересня 2019 року. За цей час з чат-ботом ознайомились понад 5000 користувачів мережі, з яких 1360 виявили бажання регулярно допомагати блокувати адреси наркокрамниць.

Наразі база нараховує 760 адрес роздрібних наркокрамниць у месенджері Telegram, з яких 750 перебувають в активному (робочому) стані та 10 заблоковано (протягом тижня).

Програма чат-боту «СтопНаркотик» складається з наступних частин:

• підсистема накопичення, аналізу інформації, що надіслали користувачі, та формування відповідної бази даних, в якій зберігаються відомості:

  • адреси наркокрамниць в месенджері Telegram;
  • адреси наркокрамниць на Інтернет-ресурсах (сайти);
  • фотографічні матеріали, що надсилаються користувачами з місць закладок або графіті з адресами наркокрамниць;
  • геолокаційні дані (геомітки) місць розташування «кладів», наркопритонів тощо.

• підсистема взаємодії користувачів із системою;

• підсистема адміністрування системи;

• доступ до програмного інтерфейсу додатку Telegram.

Результативність та ефективність забезпечення безпеки громадян, зокрема боротьби з наркозлочинністю, шляхом реалізації проекту «MRIYA» та  створеного у його рамках чат-боту «СтопНаркотик» цілком залежить від активної громадянської позиції користувачів мережі Інтернет та месенджеру Telegram.

«Небайдужість – запорука безпеки»!

Ще однією функцією для зручності користування чат-ботом став QR-код. Після успішного сканування QR-коду Ви потрапите до чат-боту "СтопНаркотик".

Для завантаження інструкції з користування чат-ботом необхідно натиснути на кнопку "Отримати інструкцію", що розташована у нижній частині екрану Вашого пристрою.

ВЗГ ХНУВС

https://mvs.gov.ua/ua/news/24785_CHat_bot_StopNarkotik_vid_fahivciv_HNUVS_lishe_za_tizhden_zablokuvav_10_narkokramnic.htm

Немає коментарів:

Дописати коментар

  Анкетування "Я та булінг", спрямоване на виявлення обізнаності учнів, щодо проблеми шкільного насильства, та чи стикалися учні з...